Budowa domu jednorodzinnego – piętrowy czy parterowy?

Data dodania: 05.07.2018


Czym charakteryzują się dzisiejsze domy jednorodzinne? Na pewno tym, że stanowią mieszankę różnego rodzaju funkcjonalności połączonych ze sobą w możliwie najlepszy sposób. Współczesne trendy stawiają na wygodę użytkowania i minimalistyczny design – wiąże się to z oszczędnością i łączeniu wnętrza z elementami natury za oknem. W budownictwie zdecydowanie górują domu parterowe, które właściciele dodatkowo wyposażają w użytkowe poddasze, które przydaje się na przykład w przypadku powiększenia się rodziny. Wysokie na kilka pięter konstrukcje odchodzą do lamusa, ponieważ rzadko zdarza się, że z domu korzystają kolejne pokolenia. Dobrze zagospodarowany parter o przestronnym układzie może zapewnić nawet większej rodzinie wygodne funkcjonowanie każdego dnia. Także dla dzieci i osób starszych będzie to dużo wygodniejsze rozwiązanie. Posiadanie domu parterowego ułatwia również komunikację między członkami rodziny oraz wzmacnia ich więzi. Projekt domu parterowego ma wiele zalet – my podamy ci jeszcze jedną – jest dużo tańszy i mniej skomplikowany, przez co budowa odbywa się szybciej. Jest to więc doskonała opcja także dla osób, które nie dysponują pokaźnym budżetem.

Apartamenty na sprzedaż nad morzem

Budowa domów Szczecin

Jeśli już mówimy o finansach, warto wiedzieć także o tym, że współcześnie nie stawia się już ogromnych wilii z kilkoma sypialniami i łazienkami. Niewielkie budynki z roku na rok zyskują na popularności – najczęściej ich powierzchnia nie przekracza 150 metrów kwadratowych. Budowanie mniejszych domów ma różne źródła – wiąże się oczywiście z kwestią ceny ale nie tylko ekonomia ma tutaj znaczenie – wiele osób stawia na życie bardziej praktyczne. Oznacza to, że mniejszy dom generuje niższe rachunki za prąd czy ogrzewanie, ale dodatkowo szybciej go posprzątamy!

Projekt domu w nowoczesnym stylu powinien zakładać połączenia z elementami naturalnymi – nie mówimy tylko o drewnie czy kamieniu na elewacji, ale również o takich rozwiązaniach jak zielony dach czy zielone ściany złożone z roślin wewnątrz domu. Większa ilość elementów naturalnych oznacza większą świadomość życia w zgodzie z naturą, a także wdrażanie alternatywnych źródeł energii takich jak pompy ciepła czy panele solarne. Same budynki są też bardziej energooszczędne – lepiej trzymają ciepło i zapewniają dobrą izolację. Projektowanie domu parterowego to proces, którym powinien zająć się doświadczony architekt – ta osoba dobierze odpowiednie parametry i postara się o to abyś mógł w pełni cieszyć się swoim nowym miejscem.

Deweloper Szczecin