Dom od dewelopera – tak czy nie?

Data dodania: 29.06.2016


W życiu warto kierować się zasadą złotego środka i dostosowywać się do danej sytuacji. Wyjątkiem może być jednak proces budowy domu, kiedy w końcu przystępujemy do realizacji swoich marzeń o własnych czterech kątach. Jeśli zależy nam na tym, żeby powstający budynek był domem idealnym nie warto szukać kompromisów i zgadzać się na półśrodki. W końcu kupno domu to inwestycja na całe życie – jak w tym procesie może nam pomóc deweloper budowlany?

Deweloper to osoba lub firma, która zajmuje się prowadzeniem złożonego procesu inwestycyjnego z nastawieniem na wynajem lub sprzedaż gotowego produktu, jakim jest konkretna nieruchomość. Nie bez znaczenia jest doświadczenie i pozycja takiej firmy na rynku – z perspektywy klienta najlepszym wyborem jest deweloper z odpowiednim zapleczem kadrowym, doświadczonym zespołem inżynierów architektury i budownictwa, którzy odpowiadają za etap projektowy, budowlany i kwestie formalne związane z budową domów.

Zalet współpracy z deweloperem jest wiele – przede wszystkim gwarantuje on wykorzystanie swojej technicznej, fachowej wiedzy i praktycznego doświadczenia, którego brakuje prywatnym inwestorom podejmującym się budowy domów na własną rękę. Najczęstszym argumentem przeciwko korzystaniu z usług dewelopera są koszty takiej współpracy. W porównaniu do nakładów finansowych, jakie ponosimy budując dom we własnym zakresie rzeczywiście są to znacznie wyższe kwoty. Należy przy tym pamiętać, że jeśli po drodze do idealnego domu napotkamy na jakiekolwiek przeszkody, usterki czy problemy wynikające z niewiedzy lub niestaranności podwykonawców ostateczny bilans finansowy może okazać się znacznie wyższy niż początkowe szacunki.

Budowa domów pod okiem dewelopera to także możliwość fachowych konsultacji, które mają służyć jak najwierniejszemu oddaniu potrzeb i oczekiwań klienta wobec planowanej inwestycji. Deweloper powinien być otwarty na wprowadzanie modyfikacji w projekt domu, służyć radą i ewentualnie rozwiać wszelkie wątpliwości odnośnie konkretnych rozwiązań stosowanych przy budowie domu.

Nie sposób też nie wspomnieć o komforcie, jaki niesie ze sobą kupno domu od dewelopera, który w ramach podpisanej umowy przejmuje na siebie obowiązki związane z całym procesem inwestycyjnym: od projektu i budowy domu, aż po nadzorowanie wszystkich etapów inwestycji i dopełnienie wszelkich formalności.


Budowa domów w Szczecinie: www.tlsdeveloper.pl