Jak zaplanować budowę domu, aby być z niego zadowolonym także w przyszłości?

Data dodania: 30.03.2018


Jeżeli nie jesteś pewny tego, jakie rozwiązania będą dla ciebie najbardziej praktyczne i faktycznie ułatwią Ci codzienne życie w nowym domu – jesteśmy tu po to, aby Ci pomóc! Budowa domu to inwestycja, w której warto już od razu uwzględnić pewne wydatki – niektóre z nich są oczywiście niemal niemożliwe do oszacowania, ale takie kwestie jak instalacje rur czy wprowadzenie do domu dodatkowego okablowania, może być powodem oszczędzenia problemów w przyszłości. W końcu przekopanie ogrodu lub też wyburzenie jednej ściany na pewno nie należy do twoich planów. Jesteśmy tutaj po to, aby podpowiedzieć ci, jakie sprawy uwzględnić już podczas projektowania domu, aby w przyszłości oszczędzić sobie sytuacji stresowych. Teraz nic nie będzie w stanie cię zaskoczyć!

Budowa Domów Szczecin

Zacznijmy od kwestii ogrzewania – które rozwiązanie będzie optymalne dla naszej nieruchomości? Nie możesz zbyt długo zwlekać z tą decyzją, ponieważ dom trzeba ogrzewać niemal od początku. Wiele właścicieli domów jednorodzinnych jest zadowolonych z rozwiązania, jakim jest pompa ciepła. Na pewno słyszałeś również o coraz popularniejszym rozwiązaniu, jakim jest ogrzewania na ekogroszek lub też ogrzewanie gazowe. Na wybór ma wpływ nie tylko to, jakim budżetem dysponujesz, ale również miejsce twojego zamieszkania – pamiętaj, że podłączenie do miejskiej sieci gazociągowej nie zawsze jest możliwe.

Lepiej wybrać praktyczne szambo czy inwestować w przydomową oczyszczalnie ścieków? Każdy z wyborów ma swoje plusy i minusy – dlatego warto jest dobrze je przemyśleć. Jeżeli myślisz o oczyszczalni, potrzebujesz działki o odpowiednio dużej powierzchni, która dodatkowo będzie spełniała określone warunki gruntowe. Kolejnym problemem może być odległość oczyszczalni od studni na Twojej działce oraz na działkach sąsiadujących. Na czym polega działanie tego typu oczyszczalni? To nie jest tajemnica – przetwarzają one w sposób mechaniczny i/lub chemiczny napływające z domostwa zanieczyszczenia. Być może zdarzy się tak, że instalacja oczyszczalni nie będzie możliwa – w takiej sytuacji musisz postawić na wybór szamba, czyli zbiornika bez odpływu.

Winter Polska

Jeszcze nie tak dawno nikt nawet nie pomyślałby o tym, że jego dom może naprawdę ułatwiać codzienne funkcjonowanie. Warto postawić na dom inteligentny, który zostanie wyposażony w naprawdę przydatne funkcje. Możesz pomyśleć o pilocie do bramy czy furtki, a także videodomofonie, który daje nam poczucie bezpieczeństwa czy różnego rodzaju czujników ruchu, które ostrzegą przed nieproszonymi gośćmi. Warto skorzystać z dobrodziejstw technologii, które zdecydowanie poszła już do przodu.  

Deweloper Domy Szczecin

Czy warto kupić apartament nad morzem?

Czy apartament nad morzem będzie dobrą inwestycją funduszy?