Wybuduj dom Szczecin

Data dodania: 29.12.2017


Wizja idealnego domu wygląda zupełnie inaczej w wyobraźni każdego inwestora. Jedni marzą o dużej, eleganckiej i otwartej przestrzeni, a inni fantazjują o ciepłym, przytulnym domku, wypełnionym po brzegi cennymi pamiątkami i bibelotami. Jednym marzy się skromny biały domek, a inny wyobrażają sobie raczej rezydencję z przeszklonymi ścianami. Jaki projekt domu wybrać – klasyczny i tradycyjny, a może nowoczesny?

Budowa domu – konstrukcja

Pierwszym elementem, który może już na pierwszy rzut oka zdefiniować styl domu jest jego bryła oraz rodzaj konstrukcji. Najczęściej projekty domów klasycznych opierają się na konstrukcji parterowej z wieloma elementami dekoracyjnymi i urozmaiconą strukturą dachu, na której pojawiają się między innymi lukarny czy wykusze. Budowa domów nowoczesnych zdecydowanie rzadziej korzysta z jakichkolwiek architektonicznych ozdobników. Bryła takiego budynku jest prosta zarówno w formie, jak i wykończeniu, co wpływa również na jego parametry termoizolacyjne.

budowa domów Szczecin 

Charakter budynku podkreśli też odpowiednio dobrana elewacja oraz wykończenie połaci dachowej. O ile w domach tradycyjnych zazwyczaj architekci sięgają po proste rozwiązania, czyli wykańczają elewację jednym lub dwoma kolorami, o tyle w budownictwie nowoczesnym dość często stosowanym zabiegiem jest zastosowanie na elewacji nie tylko tynku, ale również innego materiału budowlanego, na przykład drewna czy betonu. Takie połączenie pozwala na uzyskanie bardzo eleganckiego, modernistycznego wyglądu budynku. Przykładem takich domów mogą być projekty TLS Developer oparte na połączeniu prostych, klasycznych kolorów, drewnianych detali elewacji i ergonomicznego układu wnętrz.

Aranżacja wnętrz

Równie ważne jest urządzenie wnętrza domu – aranżacja dobrana do warunków technicznych i wielkości powierzchni potrafi skutecznie wydobyć to, co najlepsze w budynku, jednocześnie maskując ewentualne niedoskonałości. W aranżacji wnętrz równie ważna jak estetyka jest praktyczność i ergonomia uzyskanego efektu.

Jaki projekt domu wybrać aranżacja wnętrz deweloper szczecinfot. TLS Developer

Dom tradycyjny zwykle wykończony jest w stylu klasycznym, czyli nie brakuje w nim dekoracyjnych elementów, takich jak tekstylia, bibeloty, świeczniki czy obrazy. Przeważająca kolorystyka to ciepłe odcienie, które podkreślają przytulny charakter wnętrza, a uzupełnione są o sprawdzone i stosowane od lat materiały wykończeniowe. Z kolei budownictwo nowoczesne wykorzystuje aranżację w stylu minimalistycznym, gdzie jakość ma pierwszeństwo przed ilością i każdy detal dekoracyjny powinien być stosowany z rozmysłem, tak aby nie zagubić ascetycznej, wolnej przestrzeni.

Jakie są nowe domy od dewelopera

Każdy inwestor może dostosować projekt domu do swoich upodobań. W grę wchodzą zarówno modyfikacje związane z układem pomieszczeń, rozmieszczeniem drzwi i okien, jak i wykończeniem elewacji czy dachu. Dzięki temu bez problemu budowa domów przy współpracy z deweloperem kończy się zadowoleniem klienta, czyli pięknym, komfortowym miejscem do życia dla całej rodziny.

projektowanie domów Szczecin