Zbuduj dom w Szczecinie

Data dodania: 29.12.2017


W trakcie planowania budowy należy bardzo dokładnie wybrać zespół fachowców, którym powierzymy opiekę nad wzniesieniem naszego domu. Jednym z najważniejszych do współpracy specjalistów jest osoba zwana architektem. Jednak czym dokładnie zajmuje się architekt i dlaczego jego obecność jest tak ważna dla każdego planującego budowę domu?

Praca architekta rozpoczyna się podczas konsultacji z klientem. Podczas tego etapu specjalista ma za zadanie uzyskać odpowiednie informacje, które pomogą mu w kolejnych etapach stworzyć projekt architektoniczny. Zaliczamy do nich wizje klientów na temat układu pomieszczeń oraz wyglądu całości, indywidualne sugestie, które dotyczą spersonalizowanych udogodnień architektonicznych, a czasem nawet gotowe projekty, które przechodzić będą odpowiednie modyfikacje. Ponadto, każdy architekt określa wstępnie koszty budowy, stopień funkcjonalność budynku oraz jego wygląd.

deweloper domy szczecin 

Niezbędnym elementem każdego procesu tworzenia koncepcji architektonicznej jest określenie, czy dany projekt jest wykonalny. Po uzyskaniu pozytywnego werdyktu architekt może przeprowadzić analizę finansową wykonania projektu.  W kolejnych etapach swojej pracy architekt ma za zadanie stworzyć szkice projektu architektonicznego. Obecnie odbywa się to nie tylko w formie papierowej, ale przede wszystkim za pomocą specjalistycznych programów projektowych. Architekt ma również za zadanie przygotować szczegółowy plan pracy, który będzie uwzględniał podział zadań, konkretne prace budowlane, a także sposób zarządzania całym projektem budowy.

Architekt to osoba decyzyjna podczas procesu budowy domu, ponieważ to właśnie ona ustala, jak będzie wyglądał końcowych kształt budynku. Nie należy zapominać o tym, że architekt ma za zadanie nadzorować budowę, a także weryfikować wszelkie zmiany w  projekcie architektonicznym . Zlecając wykonanie projektu doświadczonemu specjaliście możemy również liczyć na doradztwo w sprawie prawa budowlanego oraz szczegółów wizualnych.

Maszyny CNC

dom z działką Szczecin

Jeśli chcemy aby koncepcję architektoniczną naszego domu wykonał  doświadczony architekt warto podjąć współpracę z TLS Developer. Firma specjalizuje się w tworzeniu projektów oraz budowie nowoczesnych, energooszczędnych domów jednorodzinnych, a sztab specjalistów dba o to, aby w każdym projekcie zostały uwzględnione indywidualne pomysły klientów. Zlecając wykonanie projektu TLS Developer możemy mieć pewność, że nasz dom będzie funkcjonalnym oraz urzekającym swoim pięknym wyglądem miejscem.

firma budowlana Szczecin